Kристина Чикара - Огњиште у искри сећања

Књижевно вече Кристине Чикаре у Градској библиотеци 19.11.2015 под називом

Огњиште у искри сећања

Кристина Чикара је ученица другог разреда средње Пољопривредне школе у Вршцу, туристички смер. Поезију пише од најранијег детињства, али и прозу. За своје књижевне радове добила је многобројна признања и награде како домаће, тако и међународне. Добитница је Октобарске награде града Вршца за 2014. годину коју додељује Субнор. У току вечери о Кристини Чикари говорио је Драгољуб Ђорђрвић, председник управног одбора Градске библиотеке и професорка српског језика и књижевности Душица Ћирин. Кристинине радове читали су ученици Пољопривредне школе, а учествовали су и ученици из музичке школе „Јосиф Маринковић“. Кристина Чикара се следећим бираним речима обратила присутнима: „Изузетна је част стајати на својој првој самосталној књижевној вечери у родном граду, пред оволиким бројем драгих људи. Срце ми је препуно као ова свечана сала која је на моју срећу вечерас премала за све поштоваоце мог стваралаштва. Верујте тешко скривам сузе радоснице јер поглед готово према свакоме од вас крије неку емоцију и тренутак мог живота. Најискреније вам се захваљујем што сте ми указали поштовање и са пуно позитивне енергије, топлине и осмеха дошли. Надам се да ћете уживати у чаролији предивних нота за коју су заслужни наши гости из музичке школе, мојим стиховима и реченицама неких прозних дела које сам одабрала за вас.“ На крају вечери био је уприличен пригодан коктел.

чикара

чикара 1