Дечја недеља у Градској библиотеци

Дечја недеља у Градској библиотеци – Ликовна радионица

У склопу обележавања Дечје недеље Градска библиотека је у уторак, 6. октобра, организовала ликовну радионицу на тему “Подршка породици – најбоља подршка деци”. Учествовала су деца другог и четвртог разреда ОШ Олга Петров Радишић, ОШ Јован Стерија Поповић, ОШ Младост и ОШ Паја Јовановић. Радионицу је водила библиотекарка Маја Качарић, а дечји радови који су настали током ове радионице украшавају излог Градске библиотеке.

Учеснике радионице поздравили су директорка библиотеке Даринка Михајловић и члан Општинског већа мр Владимир Станојев.

“Било је заиста лепо видети децу у толиком броју. Искористио бих прилику да се захвалим и директорки библиотеке и њеним сарадницима на одличној организацији. Мислим да ћемо ове године успети да кроз активности укажемо на стварни положаја детета и младих у друштву и бар мало да скренемо пажњу на дете као носиоца права, на чињеницу да треба да одраста у што бољим условима у породици,” рекао је мр Станојев.

Библиотекарка Маја Качарић каже да се библиотека труди да у данашњим тешким временима да подршку породици као најосновнијој ћелији друштва, тако што дозвољавају да више чланова домаћинства користи исту чланску карту.

“Услов је наравно да имају три књиге на једној чланској карти. Други начин је тај што се трудимо да редовно набављамо књиге које подстичу заједништво и љубав према породици,” рекла је Качарић.