Радионица креативног писања на енглеском језику

Радионице креативног писања за младе у Градској библиотеци Вршац

IMG 1343

Професорка Мерили Канингем (Merrilee Cunningham) са Хјустон универзитета у Тексасу одржала је радионице креативног писања за средњошколце у Градској библиотеци у Вршцу 6. и 7. августа. Америчка амбасада у Београду већ трећу годину доводи професорку Канингем у Србију где она држи серије радионица за младе у библиотекама и Америчким кутцима у Србији. Овог августа, професоркин итинерер ће чинити Крушевац, Београд, Вршац, Сомбор и Кладово. Тинејџери у Вршцу могу да се опробају у писању кратких прича, есеја, хаику поезије, детективских прича, уз подстицај и инспирацију професорке која се у сваком граду одушевљава талентом и способношћу младих (будућих) писаца.

У радионицама активно учествују и професори енглеског језика и библиотекари града домаћина, који планирају да примене неке од модела у свом будућем раду. Ово је прилика за све учеснике да вежбају и усавршавају енглески језик, да развијају своје вештине и таленте, као и да се упознају са методама предавања креативног писања на америчким универзитетима, као и са америчком и светском књижевношћу.

Занимљив и користан начин да се проведе тропско лето у хладу Градске библиотеке, у окружењу књига и у друштву шармантне и духовите америчке професорке. Тинејџери су радо заменили базен и језеро за учешће у овој радионици и кориситили чак и слободно време у паузама радионице да погледају књиге и пишу своје радове, које ће затим прочитати на радионици и дискутовати о њима.

IMG 1456