Најава предавања и изложбе Фотографија у Вршцу 1840 – 1918.
Градска библиотека Вршац у сарадњи са Удружењем љубитеља старина „Феликс Милекер“ организује предавање и изложбу под називом „Фотографија у Вршцу 1840 – 1918.“ Тема предавања је развој фотографског заната у Вршцу, од прве дагеротипије настале давне 1840. године и првих сталних фотографских атељеа, до последњих дана Великог рата када тзв. „картонке“ и „визитке“ излазе из моде, а већина тадашњих фотографа заувек затвара своје радионице.
Посетиоци ће, између осталог, имати прилику да сазнају због каквих је фотографија Вршац био у центру међународног скандала и предмет истраге, као и улогу Стевана Јовановића, оца Паје Јовановића, у развоју фотографије у нашем граду.
Предавање ће се одржати у четвртак, 14. маја у 19 часова у салону Градске библиотеке, после чега ће присутни имати прилику да у читаоници погледају најстарије фотографије Вршца и радове тадашњих фотографа. Изложба ће трајати две недеље, па ће сви заинтересовани моћи да је погледају и у оквиру манифестације „Ноћ музеја“ која ће се одржати 16. маја.
Предавач и аутор изложбе је Тамаш Фодор, библиотекар Градске библиотеке у Вршцу.