Књижевни кафе Гете Института у Градској библиотеци Вршац

cik 3

Градска библиотека у Вршцу у сарадњи са Гете Институтом је 25. септембра 2014. организовала два догађаја: радионицу „Чик прочитај!“, а потом и промоцију књиге за тинејџере „Чик“, немачког писца Волфганга Херндорфа у форми књижевног кафеа.
Роман „Чик“ Волфганга Херндорфа „класични је пустоловни роман, који према мишљењу критичара следи традицију великих остварења омладинске књижевности, као што су ’Хаклбери Фин’ Марка Твена или ’Ловац у ражи’ Џерома Дејвида Селинџера. Два необична другара, Мајк и Чик, на заједничком путовању наилазе на теме и проблеме који обележавају и друга дела намењена младој публици, од омладинских романа, па све до тинејџерских комедија.“ (www.school-scout.de)
Разговор о роману „Чик“ су водиле књижевни преводилац Споменка Крајчевић и професор српског језика Драгана Ћећез-Иљукић. Педагог Маја Врачар је припремила интерактивну радионицу "Чик прочитај!" за наставнике, родитеље, ученике и библиотекаре.

cik 2

Гетеов Институт је овом приликом Градској библиотеци у Вршцу поклонио 100 књига на немачком језику из области савремене немачке књижевности.

cik 1