У Градској библиотеци Вршац отворен ЕУтека кутак

У Градској библиотеци у Вршцу отворен је ЕУтека кутак, посебно опремљен део библиотеке намењен информисању грађана о Европској унији. Градска библиотека у Вршцу прикључила се овом пројекту заједно са 45 других библиотека у Србији и пуноправни је члан ове мреже. Цео пројекат финансира Делегација Европске уније у Србији.

ЕУтека кутак чине столица, сто, полица са публикацијама о Европској унији и рачунар са бројним додатним садржајима који су корисни за боље упознавање Европе и Европске уније. Опрему, као и додатне садржаје у виду штампаних публикација и онлајн материјала донирала је Делегација Европске уније у Србији.

Поред штампаних публикација о Европској унији, корисницима су у могућности да користе многобројне садржаји доступне путем Интернета, помоћу којих се грађани могу информисати о свим питањима везаним за Европску унију, од тога шта значе поједина преговарачка поглавља, како заједница функционише, које су обавезе чланица, а ту се такође налазе и прецизна упутства за коришћење фондова ЕУ за предузетнике, пољопривреднике, медије, као и за друге области. Студенти и ученици могу пронаћи информације о начинима школовања у земљама Европске уније, као и могућим начинима стипендирања.

„ЕУТЕКА – ЕУ у вашој библиотеци“ је пројекат који има за циљ пружање конкретне подршке библиотекама широм Србије како би оне у својим срединама постале места за информисање грађана о темама које су у вези са ЕУ. У ЕУТЕКА мрежи је 48 библиотека широм Србије. Више информација о пројекту пронађите на: www.euinfo.rs/euteka

euteka